Все още не е време за паника за Никс, но наближава
New York Post | 2024-03-01 | 07:22:10

Нощ след вечер, мач след мач, Никс получават огромен набор от комплименти на ниво утеха. Този път това беше Стан Ван Гънди, който нарече игрището за TNT, който ги описа няколко пъти в четвъртък вечер като „възхитителни“ и „вдъхновяващи“ и всяка възможна производна на „твърди“ и „хитри и „игра“.

Това, което Ван Гънди не можеше да ги нарече в нито един момент срещу Уориърс, беше „победа“ или дори „водене“. Голдън Стейт отбеляза първите 14 точки в мача и победи Никс със 110-99, затръшвайки багажника през февруари за Никс, месец, в който те загубиха осем от 12-те мача, които изиграха.

Март е месецът, който трябва да дойде като лъв и да си тръгне като агне; за Никс, февруари беше този, който осигури тази рязка дихотомия. Те влязоха във февруари като претенденти и излязоха като оцелели. На 1 февруари имаше законен оптимизъм, че Никс може да имат сили да се промъкнат чак до номер 2 на Изток. На 29 февруари имаше истинска загриженост дали могат да останат извън играта.

Със сигурност има основателни причини за всичко, което сполетя Никс през февруари, и затова има причини хора като Ван Гънди да изразяват такова възхищение от техния ентусиазъм и сила. Но Никс – започвайки с треньора Том Тибодо – не искат да го чуват повече.

Тибодо се присъединява към най-старото и основно кредо в своята професия:

вижте също

knicks warriors

Ударените Никс не отговарят на Уориърс и Стивън Къри

„Вие тренирате отбора, който имате, а не отбора, който желаете да имате.“

Ако Тибодо можеше да контролира тези неща, той щеше да се радва да види какво можеше да направи отбор на Никс с Джулиус Рандъл, О. Г. Ануноби и Мичъл Робинсън срещу отбор на Уориърс, който включваше всички свои жизненоважни части с изключение на Андрю Уигинс. Това е екипът, който той иска да има.

Тази, която има - тази, която изглежда му е предопределено да има поне още няколко седмици - се бори и кърви за него и те се промъкнаха обратно в играта по средата на четвъртата четвърт, просто защото отказаха да бъдат издухани . Но в крайна сметка можете да направите толкова много, когато играете в кратък график на НБА. Настига всички. Настигнаха го Никс.

Сега официално е честно да се чудим дали видяхме пика на този сезон на Никс в края на януари, когато в последователни мачове те победиха и двамата участници в миналогодишните финали на НБА. Но това беше в края на втория от тези мачове, срещу Хийт, когато рамото на Рандъл се взриви. И докато се прегрупират в Шарлот няколко дни по-късно, Ануноби също е изчезнал.

Те бяха в такъв момент, че всъщност продължиха да печелят без тях известно време. Но започвайки със загуба от Лейкърс на 3 февруари, когато изпариха късна преднина, Никс вече са с 3-8. Лулната мечта на 2-seed е облаче дим. Те буквално се държат за 4-семена - което преди около 15 минути изглеждаше като техния най-лош сценарий - с нокът. И са една игра в колоната за загуби на север от слота 8.

В НБА животът идва бързо.

Все още не е време за паника. Но наближава време да започнем да обмисляме паника. Anunoby отново снима, което беше най-голямата новина в четвъртък. Randle все още изглежда добър залог за завръщане не след дълго. Възможно е Никс да са в най-здравословно състояние в точното време, което обикновено искате да бъдете, след като започнат плейофите.

Въпросът е къде ще бъдат, след като започнат тези плейофи. Дали щедрите телевизионни оператори ще описват Никс като отбор, „пред който никой не иска да се изправи в първия кръг“? Защото макар това да е комплимент, това е последното нещо, което един екип иска. Особено отбор като Никс, който преди 15 минути се стремеше към много повече.